“İklim Değişikliği ve Enerji Dönüşümü” paneli

“İklim Değişikliği ve Enerji Dönüşümü” paneli

Vakfımız ile Birleşik Metal-İş ve Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin ortak düzenlediği “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNE Sendikaların ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Bakışı” paneli 20 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, iklim alanında yaşanan gelişmeleri özetleyerek, sendikal bakış açısından değerlendirmeler yaptılar.

Gazeteci Çetin ÜNSAL, Gazeteci Serpin ALPASLAN, Gazeteci Fikri TÜREL, Gazeteci Ahmet Coşkun AYDIN ve Prof. Dr. Tanay Sıtkı UYAR, sunumlarıyla “Kömür, petrol ve doğal gaz ya da nükleer atık ısıdan enerji üretiminin geride bırakılması ve yenilenebilir enerjiye geçilmesi vb. konular masaya yatırdılar. 

Toplantının son bölümünde katılımcıların sorularıyla bir tartışma gerçekleştirildi.

Panel

Basında Sendikamız…Sendikamız ile Kemal Türkler Eğitim Vakfı (KETEV) ve Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin ortak düzenlediği “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ, ENERJİ DÖNÜŞÜMÜNE Sendikaların ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Bakışı” panelinde iklim değişikliğin yol açtığı sorunlar masaya yatırıldı, alternatif enerji kaynakları ve özüm yolları masaya yatırıldı. (TGRT)

Posted by Birleşik Metal-İş on Thursday, July 25, 2019